O mnie

Witaj,

piszę ten blog z myślą o przedsiębiorcach, którzy codziennie zmagają się z trudami prowadzenia własnej firmy, poświęcają na to większość swojego czasu i mają poczucie, że życie im ucieka.

Pomagam przedsiębiorcom odzyskać wolny czas 

i zbudować biznes marzeń.

Na moje doświadczenie zawodowe składa się kilkanaście lat pracy w branży wydawniczej – od samego dołu, do prezesa zarządu (tę funkcję pełniłem 5 lat, wcześniej przez rok byłem wiceprezesem), własne firmy w różnych branżach oraz inwestowanie w biznes i nieruchomości.

Wydawnictwo, w czasie, kiedy nim kierowałem urosło z 40-kilku do 80 milionów rocznej sprzedaży, co roku dając zdrowy zysk oraz będąc drugim w Polsce, pod względem tempa wzrostu. (Nr jeden rósł szybciej dzięki akwizycjom. My tylko organicznie).

Przez wiele lat z rzędu byliśmy na liście 10 największych wydawnictw w Polsce.

Zarządzałem zespołem ponad 200 osób na etatach, kolejnych 200 na zleceniach oraz ponad 1500 autorami.

Doprowadziłem do sytuacji, że mój typowy dzień pracy wynosił ok 2 godziny. Te trudniejsze dni – 3 godziny. Biznes normalnie funkcjonował, bo tę firmę zorganizowaliśmy tak, że nie potrzebowała mnie na co dzień.

Wierzę, że w dzisiejszych czasach największym dobrem jest czas. Staram się go spędzać na doświadczaniu życia na różne sposoby. Jednym z obszarów mojego życia prywatnego są podróże połączone ze sportami – nurkowaniem, kitesurfingiem, nartami i innymi. Między innymi dlatego odszedłem z bardzo dobrej pracy na etacie – żeby mieć więcej czasu na podróże i poznawanie świata.

W życiu spotkałem bardzo wiele osób, dla których praca lub ich własny biznes są najważniejszym obszarem życia – a w każdym razie tym, na który poświęcają najwięcej czasu. Uważam, że to błąd. Jednak czasami za późno się o tym przekonują.

Mamy tylko jedno życie i szkoda je spędzić za biurkiem. Dlatego postanowiłem to zmienić i założyłem ten blog, żeby pomagać przedsiębiorcom lepiej prowadzić biznes i pełniej cieszyć się życiem. Szczególnie koncentruję się na pomocy w osiąganiu jak najlepszych wyników poświęcając minimum potrzebnego czasu.

Napisałem książkę, która realizuje ten sam cel – „Niezapracowani. Jak zbudować biznes marzeń i jeździć na wakacje 7 razy w roku” (Wydawnictwo PWN, 2015).

Chciałbym, żeby ten blog oraz książka pomogły i Tobie cieszyć się zdrowym biznesem i wolnym czasem, żebyś mógł poczuć się wolnym i szczęśliwym człowiekiem.

Wielu sukcesów!

Filip Nowicki

Mój profil LinkedIN

Mój profil Facebook