Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail

Jak stworzyć trwały fundament biznesu?

Wiele razy zdarzyło mi się usłyszeć od kogoś znajomego, że ma pomysł na biznes. Z reguły rozmowa taka wygląda tak: najpierw ktoś stwierdza, że jakiś produkt lub usługa nie podoba mu się. Następnie mówi, co należałoby zrobić, żeby to poprawić. W trzecim kroku jest przekonany, że jest to gotowy pomysł na biznes, który odniesie sukces.

Musi. Przecież ciąg logiczny takiego myślenia jest niepodważalny. No i potrzeba jest realna, a braki tego co jest dostępne na rynku widoczne i oczywiste. Klient też jest – on sam i jemu podobni.

Pytanie, czy to jest najlepszy sposób, żeby biznes zacząć?

Według tego schematu najpierw odpowiadamy na pytanie: Co? Co ten biznes ma robić?

Następnie zastanawiamy się nad: Jak? Jak dostarczymy klientom to, czego na rynku brakuje? Jak poprawić, to co jest i dostarczyć w przystępnej cenie i na atrakcyjnych warunkach?

Prawdopodobnie w ten sposób powstało wiele firm. I prawdopodobnie dlatego właśnie większość z nich upadła.

Czy jest inny sposób, żeby stworzyć stabilny i pewny fundament dla nowego biznesu, który przetrwa lata? Biznesu, który będzie przyciągał klientów, na wiele lat?

Obejrzyj co na temat ma do powiedzenia Simon Sinek, autor bestsellera Start With Why. Jego podejście jest odwrotne do tego, co robi większość. Ale może właśnie dlatego może okazać się skuteczniejsze?

 


Co o tym myślisz? Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie dlaczego prowadzisz swoją firmę i dlaczego jest ona tym czym jest?

Skorzystaj z moich porad i ćwiczeń i stwórz biznes oparty o trwały fundament. Więcej znajdziesz w książce.

2 comments… add one
  • Jasne, że tak – zarówno w biznesie „etatowym”, jak i własnych działaniach. Bez tego „czynnika X” nie podejmuję się żadnego działania już od lat…

    I każdemu radzę podobnie! Samą kasą satysfakcji się niestety nie uzyska.

    • Filip Nowicki

      Super, tak trzymać!

Leave a Comment